©2019 by NRL Victoria.

Awards Night Winners

2019

Mens First Grade Top Point Scorer

James Aspden (Truganina Rabbitohs)

 

Womens First Grade Top Point Scorer

Lara Cakaunitavuki (Werribee Bears)

Volunteer of the Year

Trent Ousley (Eastern Raptors)

Club Coach of the Year

Grant Paaka (Sunshine Cowboys)

Referee Award

David Basham

Male Representative Player of the Year

William Afualo - Under 15's

Female Representative Player of the Year

Jean-Shannel Robati - Womens

Contribution to Representative Program

Ashley Lanfranchi

Victorian Teacher of the Year

Adam Clarke - The Grange P-12 College

2018

Mens First Grade Top Point Scorer

Alti Porter (Sunbury Tigers)

 

Womens First Grade Top Point Scorer

Te Aroha Hapuku (Truganina Rabbitohs)

Volunteer of the Year

Sally Kaiwai (Wodonga Storm)

Sharyn Thomson (North West Wolves)

Club Coach of the Year

Henry Ene (Northern Thunder)

Referee Award

Bryan Allan

Male Representative Player of the Year

Harry Sio

Female Representative Player of the Year

Tasia Seumanufagai - Womens

Contribution to Representative Program

Neff Tapelu

Victorian Teacher of the Year

Daniel Thomas - Lysterfield Primary School

2017

Mens First Grade Top Point Scorer

William Sila (Northern Thunder)

 

Womens First Grade Top Point Scorer

Te Aroha Hapuku (Truganina Rabbitohs)

Volunteer of the Year

Slav Civcic (Altona Roosters)

Club Coach of the Year

Andrew Taylor (Sunbury Tigers)

Referee Award

Brian Michalowsky

Senior Representative Player of the Year

Katrina Edwards

Junior Representative Player of the Year

Jordin Leiu

Contribution to Representative Program

Janan Billings

2016

Mens First Grade Top Point Scorer

Chase Hoare (Werribee Bears)

 

Womens First Grade Top Point Scorer

Hera Cook-Avatea (Casey Warriors)

Volunteer of the Year

Neff Tapelu (Northern Thunder)

Club Coach of the Year

Thomas Niutili-Schmidt (Sunbury Tigers)

Referee Award

Matthew Hicks

Senior Representative Player of the Year

Waka Sweet (Mens)

Junior Representative Player of the Year

Tiui Misi - Under 18's

Contribution to Representative Program

Jake Leslie

Contribution to Rugby League Community

Hallam Senior College

2015

Mens First Grade Top Point Scorer

Chase Hoare (Werribee Bears)

 

Womens First Grade Top Point Scorer

Jamie Te Pania (South Eastern Titans)

Volunteer of the Year

Joanne Manuel (Northern Thunder)

Club Coach of the Year

Michael Selio (South Eastern Titans)

Referee Award

David Basham

Representative Player of the Year

Jake Johan

Contribution to Representative Program

Ashley Lanfranchi

Contribution to Rugby League Community

Jamie Fardell

2014

Mens First Grade Top Point Scorer

Timothy Christie (North West Wolves)

 

Womens First Grade Top Point Scorer

Tiana Kani (Werribee Bears)

Volunteer of the Year

Brandon Taunoa (Altona Roosters)

Club Coach of the Year

Joanne Manuel (Northern Thunder)

Contribution to Representative Program

Hamish Pearce

Contribution to Rugby League Community

Ted Guinea